7DK_1156.jpg

2016

2016 m. kovo 19-ąją, minint šv. Juozapo iškilmę, Pilaitėje buvo pašventintas kertinis naujos bažnyčios akmuo. Parapijos klebono kun. Ričardo Doveikos iš Jeruzalės parvežtą kertinį akmenį pašventino Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Taip simboliškai prasidėjo Vilniaus šv. Juozapo bažnyčios statyba. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Šv. Juozapo koplyčioje. Po šv. Mišių, dalyvaujant Lietuvos bei Vilniaus miesto valdžios atstovams, Vilniaus arkivyskupijos ganytojams, dvasininkams bei tikinčiųjų bendruomenei, iškilmingai pašventintas kertinis akmuo bei būsimos bažnyčios altoriaus vietoje įkasta kapsulė su aktu ateities kartoms. Šv. Juozapo bažnyčią projektavo architektai Kęstutis Akelaitis, Gintaras Čaikauskas ir Marius Šaliamoras.

2017

2017 metų pavasarį pradėti pačios bažnyčios pastato statybos darbai. Šiuos darbus vainikavo įspūdinga šventė – kartu, vienoje erdvėje, naujai statomame bažnyčios pastate iškilmingai šventėme Kalėdų šventes. Tai buvo nepakartojama patirtis. Ačiū visiems, kurie patikėjote šiais darbais, juos rėmėte maldomis ir savo aukomis. Kiekvienas iš Jūsų esate šios bažnyčios statytojas.

_MG_7134.jpg
42771947_2219988054896502_24274401175483

2018 metais buvo tęsiami bažnyčios statybos darbai.

2019

Nuo bažnyčios pastato projektavimo dienos iki 2019 m. gruodžio mėn. 31 d. yra atlikta darbų už  2 651 575,33 Eur. Naujai statomame bažnyčios pastate 2019 m. rugsėjo mėn. iškilmingai šventėme padėkos Šv. Mišias minint parapijos įsteigimo 20-ąsias metines. Džiugu, kad statybų metai leido bažnyčios pastato viduje švęsti jau antrąsias Šv. Kalėdų šventes, ypatingai džiaugėmės parapijos ir  televizijos TV3 rūpesčio ir pagalbos bei nuoširdaus bendradarbiavimo dėka surengtu puikiu kalėdiniu Paramos koncertu.

20190113_110709.jpg
IMG_20200630_160138_Original.jpg

2020

Parapijiečių ir kitų aukotojų dėka buvo sutelkta ir įgyta 500 kėdžių ir taip užtikrintas patogesnis bažnyčios lankytojų dalyvavimas Šv. Mišiose.

Artėjant rudeniui visi kartu pasirūpinome galimybę šildyti bažnyčios erdvę, kad sekmadienio Mišių šventimas tęstųsi ir šaltuoju periodu.

Metų pabaigoje įrengtas altorius ir dvi ambonos.

IMG_2816.HEIC

Bažnyčios vidus įgavo spalvą!

Vasaros metu sienos buvo tinkuojamos, lyginamos ir padengtos molio tinku.

Šiuo metu ruošiamės grindų klojimui.

_DSC3557.jpg

Ateities planai

Daugiausia lėšų reikia sutelkti ir vieni iš svarbiausių šiame įrengimo etape yra šie darbai:

Fasado šiltinimas bei stogo šiltinimas poliuretanu pastato viduje;

Fasadų keramika;

Cokolio šiltinimas;

Šildymo katilai ir vėdinimo įrengimas(šių įrenginių įsigijimas sparčiai juda pirmyn aukotojų ir pačių įmonių paramos dėka).

Laukia ir kiti labai svarbūs darbai:

Grindys (granitas ir parketas);

Vandentiekio tinklai;

Buitinių nuotekų šalinimo tinklai;

Lietaus nuotekų šalinimo tinklai;

Sienų ir lubų apdaila;

Priešgaistrinis konstrukcijų dažymas;

Grindų ant perdangos įrengimas;

Langai ir durys;

Lifto įrengimas;

Apšvietimas;

Gaisrinė signalizacija;

Apsauginė ir vaizdo stebėjimo įranga.

ŠV. JUOZAPO SKVERAS

Skveras suprojektuotas pagal klasikinio sodo kūrimo proncipus. Įvesti ir modernūs elementai, prisitaikant prie esamos situacijos ir karpotųjų beržų alėjos. Skvere suplanuoti fontanai, poilsio vietos, dekoratyviniai želdiniai ir apšvietimas. Erdvė suformuota bendruomenės poreikiams - poilsiui ir renginiams, pritaikyta žmonėms su negalia.

Šv. Juozapo skveras.2020.12.01_removed-