PILIGRIMINĖ KELIONĖ Į LENKIJĄ
Pielgrzymka  DO KRAKOWA
Termin: 11-14.07.2022

Liepos 11 d., pirmadienis

04.00 val. išvykstame nuo Pilaitės parapijos namų. Vykstame į Licheną (700 km). Trumpa šio miestelio apžvalga ir keliaujame į Čenstachavą (265 km). Įsikūrimas ir vakarienė piligrimų namuose. 21.00 val. vakaro malda Marijos Šventovėje. Nakvynė.

Liepos 12 d., antradienis

07.00 val. Šv. Mišios Marijos Šventovėje. Po pusryčių vykstame į Vadovicus (150 km). Aplankome Šv. Jono Pauliaus II muziejų. Laisvas laikas, pietūs. Po to važiuojame į Lagevnikus (50 km). Vykstame į Krokuvą. 18.30 val. vakarienė ir nakvynė vienuolyno piligrimų namuose.

Liepos 13 d., trečiadienis

07.00 val. Šv. Mišios. Pusryčiai. Nuo 09.00 val. Ekskursija po Krokuvos miestą su gidu. Laisvas laikas, pietūs. Vėliau vykstame į Veličkas (druskų kasyklas). Ekskursija kasyklose (2-2,5 val.). Grįžtame į Krokuvą. 19.00 val. vakarienė. Nakvynė.

Liepos 14 d., ketvirtadienis

7.30 val. pusryčiai. Daiktų pakavimas. 09.00 val. Šv. Mišios Gailestingumo šventovėje. Vykstame į Aušvico muziejų. Ten turėsime 3-3,5 val. trukmės pasivaikščiojimą su gidu. Po ekskursijos vykstame namų link. Vilniuje planuojama būti labai vėlai naktį, tikėtina – po vidurnakčio ar net vėliau.

Į kelionės kainą yra įskaičiuota:

• Kelionė autobusu;

• Vandens buteliukai autobuse;

• Nakvynės piligrimų namuose;

• Pusryčiai ir vakarienės nakvynės vietose;

• Lankomų objektų bilietai ir ekskursijų gidų paslaugos.

Maloniai prašome pasiimti keletą sumuštinių pirmos dienos kelionės autobusu etapui iki Čenstachavos. Nepamirškite Jums reikalingų asmeninių daiktų, vartojamų vaistų, kelionės draudimo, akinių ir kepuraitės nuo saulės. Primename, kad pietūs ir asmeninės išlaidos nėra įskaičiuota į kelionės kainą.

11.07.2022 (poniedziałek)

04.00 val. wyjeżdżamy od domu parafialnego w Pilaite. Jedziemy do Lichenia (700 km). Zwiedzanie świątyni i miasteczka i jedziemy do Częstochowy (265 km). Urządzenie i kolacja w domu Pielgrzyma. Godz. 21.00 modlitwa wieczorna na Jasnej Górze. Nocleg.

12.07.2022 (wtorek)

Godz. 07.00 Msza św. na Jasnej Górze. Śniadanie i wyjeżdżamy do Wadowic (150 km). Zwiedzanie Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II. Czas wolny, obiad. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg do Łagiewnik (50 km). Godz. 18.30 kolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.

13.07.2022 (środa)

Godz. 07.00 Msza św. Śniadanie.

godz. 9:00 Zwiedzanie Krakowa szlakiem “Droga Królewska”

Wzgórze Wawelskie: Katedra Wawelska, Groby i Krypty Królewskie, Dzwon Zygmunta, dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego, Pozostałości Murów Obronnych, Smok Wawelski (ok. 2 godz.)

Stare Miasto: Spacer ulicą Kanoniczą, Grodzką z kościołami: Św. Andrzeja, Śs. Piotra i Pawła, ulicą Franciszkańską ze słynnym Pałacem Biskupim i "Oknem Papieskim", przejście przez Dzielnicę Uniwersytecką - Collegium Maius do Rynku Głównego, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki (z zewnątrz) (ok. 2 godz.)

Czas wolny na obiad

Po południu przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce z przewodnikiem (ok. 3 godz). Godz. 19.00  kolacja. Nocleg.

14.07.2022(czwartek)

Godz. 7.30 śniadanie. Zbieramy rzeczy. Godz. 9.30 Msza św., w świątyni Miłosierdzia Bożego.

Przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie Muzeum Auschwitz - Birkenau z przewodnikiem (ok. 3-3,5 godz). Po zwiedzaniu wyjeżdżamy w stronę Wilna. W Wilnie planujemy być po północy.

Przypominamy, ze w cenę podroży jest wliczone:

• Woda w butelkach w autobusie;

• Noclegi w Domach Pielgrzyma;

• Śniadania i kolacje w miejscach noclegu;

• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Bardzo prosimy wziąć jedzenie na pierwszy dzień podroży autokarem do Częstochowy. Nie zapomnijcie potrzebnych dla Was rzeczy osobistych, lekarstw potrzebnych, ubezpieczenie podroży, okulary i czapki od słońca. Przypominamy, że obiady i osobiste wydatki nie są wliczone w cenę pielgrzymki.